OSŁONY I FASADY

POPULARNE TEKSTY
Aluprof rozwija edukację jako strategiczny trend w przemyśle aluminiowym
- Kategoria: AKTUALNOŚCI BRANŻOWE
W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnących wymagań rynku, edukacja partnerów biznesowych staje się jednym z najważniejszych narzędzi rozwoju firm przemysłowych. Aluprof, czołowy europejski producent systemów aluminiowych, od lat buduje przewagę konkurencyjną poprzez intensywne działania w obszarze szerzenia praktycznej wiedzy dotyczącej sektora. Ostatnia edycja flagowego programu szkoleń z cyklu Alu-Edukatory przyciągnęła ponad 1 000 uczestników, potwierdzając rosnące znaczenie wiedzy jako fundamentu współpracy w branży budowlanej.
Kompleksowe podejście Aluprof do edukacji branżowej odpowiada na wyzwania szybko ewoluującego rynku. Firmy, które aktywnie inwestują w rozwój kompetencji swoich partnerów, notują wyższy poziom innowacyjności oraz lojalności biznesowej[1]. Analizy Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, wskazują, że edukacja stanowi dziś strategiczne narzędzie zwiększania konkurencyjności w sektorze materiałów budowlanych[2]. Duże zainteresowanie różnorodnymi formami współpracy edukacyjnej potwierdza trafność obranej przez Aluprof strategii.
Aluprof nie tylko dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania aluminiowe do konstrukcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych. Konsekwentnie budujemy także ekosystem wiedzy, który wspiera rozwój całej branży. Edukacja to dziś nie dodatek, lecz podstawa długofalowej strategii rozwoju. Nie chodzi nam o standardowe szkolenia. Tworzymy platformy wymiany wiedzy i doświadczeń, które realnie przekładają się na rozwój rynku i naszych partnerów– mówi Michał Marcinowski, dyrektor rozwoju produktu systemów budowlanych w Aluprof.
Podczas ostatniej edycji Alu-Edukatorów uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nowościami w ofercie Aluprof oraz rozwiązaniami wspierającymi energooszczędność i zrównoważone budownictwo. Szkolenia wzbogacono o prezentacje partnerów branżowych, co pozwoliło uczestnikom lepiej zrozumieć zastosowanie technologii w realnych projektach. Wychodząc naprzeciw osób, które nie miały możliwości uczestniczenia w seminariach stacjonarnych, specjaliści firmy Aluprof przygotowali cykl spotkań online.
Alu-Edukatory to nie jedyna forma szkoleń oferowanych klientom Aluprof. Z myślą o kontrahentach zagranicznych regularnie organizowane są webinary w ramach serii Alu-Academy, które umożliwiają zapoznanie się z nowościami produktowymi dostosowanymi do specyfiki poszczególnych rynków. Aluprof prowadzi także projekt AluBrunch, skierowany do architektów. W ramach ostatniej edycji tej inicjatywy firma spotkała się z ponad 220 projektantami w swobodnej formule brunchu, odbywającego się w różnych miastach w Polsce. Wydarzenia te łączyły nieformalną atmosferę z merytoryczną rozmową o zrównoważonej architekturze, najnowszych rozwiązaniach systemowych i możliwościach zdobywania certyfikatów ekologicznych (LEED, BREEAM, WELL). Projekt promował partnerski dialog i wspólne poszukiwanie innowacyjnych dróg rozwoju architektury.
Z kolei program Aluprof on the Road to mobilne szkolenia praktyczne, realizowane bezpośrednio w zakładach partnerów w całej Europie. Inżynierowie firmy prowadzą warsztaty z prefabrykacji produktów na miejscu, w rzeczywistych warunkach pracy klienta. Dzięki temu szkolenia są maksymalnie efektywne i dostosowane do potrzeb danego zespołu. Taka formuła umożliwia natychmiastowe wdrażanie wiedzy, optymalizację procesów i budowanie trwałych relacji opartych na zaufaniu.
Rekordowe zainteresowanie programami szkoleniowymi Aluprof potwierdziło, że potrzeba rzetelnej i praktycznej edukacji branżowej nieustannie rośnie. Firma zamierza kontynuować szkolenia, aby nieustannie odpowiadać na potrzeby swoich partnerów biznesowych.
[1]https://www.mckinsey.com/pl/~/media/mckinsey/locations/europe%20and%20middle%20east/polska/raporty/jak%20uniesc%20ambicje%20polski%20u%20progu%20nowej%20ery/mckinsey-company-report-lifting-polands-ambition-vf.pdf
[2]https://pzpb.com.pl/wp-content/uploads/2024/10/Przyszlosc-budownictwa-w-Polsce_Raport.pdf
Aluprof
press box
NOWOŚCI
- Aluprof rozwija edukację jako strategiczny trend w przemyśle aluminiowym
- Jak mądrze wybrać nowe okna i drzwi z PVC-U?
- Architektura otwarta na zieleń. Rośnie globalny rynek pergoli - i potrzeba całorocznych tarasów
- PERFEKCJA W DETALU: ROZWIĄZANIA BEZPROGOWE OD ALURON
- Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w PROCURAL
- Wielofunkcyjna ochrona budynku przed słońcem - Schüco FACID M
- Dom przyszłości zaczyna się od materiałów. Aluprof sprawdził, jaką rolę odgrywa w nim aluminium
- KRISHOME: "Trzeba żyć na petardzie" - KRISHOME na Mazurach buduje zespół z pasją
- Nowa kolorystyka osłon zewnętrznych ANWIS
- Aluprof został uhonorowany wyróżnieniami Budowlanej Marki Roku 2025 oraz Championa Roku 2025
- System okien kuloodpornych PROCURAL nagrodzony w kategorii: innowacja
- SIEGENIA: sterowanie nawiewnikami za pomocą KNX
- Próg do drzwi tarasowych HS: bez barier i kompromisów
- Inteligentna ochrona domu podczas wakacyjnych wyjazdów
- ARTEVO TERRA - okna przyszłości z nagrodą Red Dot Award 2025
- Racjonalna modernizacja dzięki zielonym technologiom
- PROCURAL - PARTNEREM GŁÓWNYM KONGRESU STOLARKI POLSKIEJ
- Ukryte odwodnienie liniowe, widoczne korzyści - system AS LD od Aluron
- Drzwi tarasowe HS - bezpieczne dla dzieci
- Aluron - balustrady typu portfenetr dla wszystkich systemów PVC
- Dom szeroko otwarty na naturę - drzwi składano-przesuwne Schüco AS FD 90.HI
- Nowość w ofercie systemów zadaszeń Aliplast - pergola NUUN FABRIC
- Nowa kolekcja tkanin plisowanych ANWIS - nowoczesne wzornictwo, funkcjonalność i zrównoważony rozwój
- Fasada antywłamaniowa PROCURAL PF152 przebadana pod kątem włamań
- Laur Konsumenta 2025 dla ANWIS
- Okna Schüco PVC-U z ukrytą osłoną przeciwsłoneczną
- Drzwi AS 178HS Modern - mniej elementów, więcej możliwości
- Rozwiązania do domu inteligentnego - drzwi i okna
- Kolejny krok w kierunku przyszłości zrównoważonego budownictwa
- Fasada wykonana ze szwajcarską precyzją